španjolska liga

Luka Modrić asistirao za vodstvo Real Madrida, Sergio Ramos zapečatio sudbinu Mallorce

25.06.2020 u 00:39

U 31. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na svom pomoćnom terenu svladao Mallorcu 2:0 i tako je nastavljena 'mrtva utrka' s Barcelonom u borbi za naslov prvaka

Real je poveo u 19. minuti nakon lukave asistencije Luke Modrića, koji je odlično uposlio Brazilca Viníciusa Juniora.

No, na potvrdu tog gola za 1:0 čekalo se jer se oglasio VAR. Gosti su s pravom očekivali da će ga sudac poništiti kada pogleda snimku jer je Carvajal prije toga napravio očigledan prekršaj. Sudac Lopez je ipak nakon pregledane snimke priznao gol... Ne treba isticati koliko je to šokiralo trenera Mallorce Morena.

Strijelac za konačnih 2:0 bio je stoper Sergio Ramos u 56. minuti iz slobodnog udarca. Kapetan Reala je još jednom dokazao da je sjajan izvođač 'slobodnjaka', pogodio je s nekih 20 metara u same desne rašlje!

Modrić je igrao do 71. minute pruživši vrlo dobru partiju, dok je hrvatski napadač Ante Budimir za Mallorcu igrao do 61. minute, a u najbliži golu bio je 59., ali je njegov pokušaj glavom završio u rukama domaćeg golmana Courtoisa.

• +9
Real Madrid - Mallorca, nogomet, 24.06.2020. Izvor: Profimedia / Autor: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

Real se tako vratio na prvo mjesto sa 68 osvojenih bodova koliko ima i Barcelona, ali 'kraljevi' imaju bolju gol razliku. S druge strane Mallorca je na 18. mjestu s 26 bodova i sve manje nade da će ostati u društvu najboljih.

U razmaku od dva dana nogometaši Celte ostvarili su dvije pobjede i sada su sedam bodova iznad zone ispadanja. U srijedu su u gostima u 31. kolu Primere svladali Real Sociedad 1:0. Pobjednički gol iz penala zabio je najbolji igrač Celte Iago Aspas u 45. minuti, a hrvatski veznjak Filip Bradarić za goste je igrao do 76. minute.