KHL LIGA

Luda utakmica u Ledenoj; 'medvjedi' zabili četiri i izgubili

11.01.2017 u 21:30

Hokejaši Medveščaka izgubili su susret 49. kola KHL-a na svom ledu od Barisa iz Astane sa 4:5 (0-0, 1-2, 3-3)

Nakon što gotovo pola sata nije bilo pogodaka, sredinom druge trećine u manje od tri minute mreža se tresla tri puta. Nažalost, Medveščak je postigao jedan, a primio dva pogotka. Oba gola za Baris postigao je Brandon Bochenski (28:57, 31:34), dok je nakratko na 1:1 poravnao Alexandre Giroux (30:52) svojim prvim pogotkom nakon gotovo tri mjeseca.

Nigel Dawes (43:36) je svojim prvim pogotkom na utakmici povećao prednost gostiju, ali su Kiril Voronin (44:36) i Jiri Smejkal (51:08) uspjeli poravnati na 3:3. Potom je Medveščak imao i igrača više na ledu kojega nije uspio iskoristiti da bi Dawes (56:13) svojim drugim golom vratio prednost Barisu. Kada je Medveščak dvije i pol minute prije kraja utakmice dobio još jednog igrača više izvukao je i vratara te pokušao stići do poravnanja sa šest klizača. Nažalost, uslijedio je pogodak u praznu mrežu Brendana Shinnimina (58:06) za 3:5 da bi Goran Bezina (59:20) do kraja susreta uspio samo ublažiti poraz.

Medveščak je sada 11. na ljestvici Zapadne konferencije sa 62 boda, 10 manje od osmog Sočija koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje, dok je Baris šesti na Istoku sa 71 bodom.

Sljedeći nastup Medveščak će imati u petak kada u Dom sportova stiže Avtomobilist iz Jekaterinburga.