francuska liga

Lovro Majer vratio se nakon ozljede i odmah asistirao u važnoj pobjedi Rennesa; Lyon prokockao nemoguće

24.10.2021 u 17:53

Nogometaši Rennesa su u 11. kolu francuskog prvenstva slavili pred svojim navijačima 1:0 protiv Strasbourga. Pobjednički gol zabio je Aguerd u 82. minuti na asistenciju Lovre Majera

Mučio se Rennes iako je imao potpuno dominaciju na terenu. Strasbourg je stigao braniti se, a domaći su opsjedali gostujući šesnaesterac, no bunker gostiju sjajno se držao sve do same završnice.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer punih je mjesec dana pauzirao zbog ozljede, a sada se pokazao kao 'tajno oružje' Rennesa. Ušao je Majer u igru u 78. minuti, a već u 82. je asistirao Aguerdu za pobjednički gol.

Rennes je tako stigao do treće uzastopne pobjede, a u posljednjih pet prvenstvenih utakmica ima četiri pobjede i remi.

U najzanimljivijem susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je pobijedila Lyon 3:2 premda su gosti do 80. minute vodili 2:0.

'Lavovi' su poveli u 35. minuti golom Karla Toka Ekambija, a na 2:0 je povisio Houssem Aouar u 68. minuti.

Gosti su do 80. minute držali dva gola prednosti, no u posljednjih 10 minuta sve su prosuli. U 81. minuti je smanjio Youcef Atal, a četiri minute kasnije Lyon je ostao s igračem manje nakon što je isključen Tino Kadewere.

Izjednačio je Andy Delort u 89. minuti iz kaznenog udarca, a u drugoj minuti nadoknade Evann Guessand je zabio za 3:2 i veliki preokret.

Nica se ovom pobjedom barem privremeno probila na drugo mjesto s 19 bodova, osam manje od lidera PSG-a.