kvalifikacije za sp

Loše krenulo po Argentinu, ali ukazao se Messi, ispao pobjednik Copa Americe

11.10.2017 u 08:33

Južnoameričke kvalifikacije stigle su do kraja, a zadnje kolo bilo je izuzetno dramatično

Kakva bi to tragedija bila kad na SP-u u Rusiji ne bismo gledali jednog od, po mišljenju mnogih, najboljih nogometaša u povijesti - Lionela Messija - nepotrebno je govoriti. Jer lako je moguće da mu, s obzirom na godine, a kojih trenutno ima 30, SP u Rusiji bude i posljednja prilika da s reprezentacijom učini nešto veliko.

• +14
Lionel Messi - jedan od najvećih nogometaša svih vremena Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Uoči zadnjeg kola Argentina je opasno visjela i za plasman u Rusiju trebala joj je pobjeda kod Ekvadora, ali i još nekoliko rezultata ostalih reprezentacija.

Međutim dvoboj u Quitu loše je počeo po Messija i društvo, jer već u prvoj minuti primili su pogodak. Strijelac je bio Ibarra. Ipak, do 20. minute stigao je preokret jer je Messi prvo zabio na asistenciju Di Marije (12'), a potom i u vlastitoj režiji podigao na 1:2.

Pitanje pobjednika odlučio je Messi u 62. minuti, zabivši za konačnih 1:3 i osiguravši svojoj reprezentaciji tri boda. S ova tri stigao je do brojke od 63 gola za reprezentaciju.

Istovremeno, 'gaučosima' su se poklopili ostali rezultati. Čile, dvostruki uzastopni pobjednik Copa Americe, poražen je na gostovanju kod Brazila, čime je ova reprezentacija zauzela tek šesto mjesto i ostala i bez dodatnih kvalifikacija.

U međusobnom ogledu Peru i Kolumbija odigrali su 1:1, čime je Peru zauzeo peto mjesto i izborio dodatne kvalifikacije, u kojima će snage odmjeriti s Novim Zelandom.