remi u koprivnici

'Lokosi' prekrasnim golom izbjegli poraz kod Slavena, ali i ostali bez Europe

15.05.2019 u 17:48

U dvoboju 34. kola HT Prve lige nogometaši Lokomotive odigrali su 1:1 protiv Slavena u Koprivnici i tako izgubili matematičke izglede izboriti plasman u kvalifikacije za Europsku ligu...

Momčad Gorana Tomića dugo je dobro gurala u domaćem prvenstvu, no našla se u krizi posljednjih tjedana, a ove srijede ostala je bez pobjede četvrtu utakmicu u nizu. No, barem je izbjegla poraz u Koprivnici i to na impresivan način.

• +3
HT Prva liga, 34. kolo: Slaven - Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem su gosti bili konkretniji i imali više udaraca u okvir gola, no Slaven je bio taj koji je poveo. U 49. minuti s bijele točke je poentirao Mateus nakon igranja rukom Jakića.

'Lokosi' se nisu predavali, a u završnici je na scenu stupio Domagoj Drožđek. Prvo je sjajnim volejem nakon kornera u 73. minuti umalo zabio jedan od najljepših golova sezone, no dvije minute kasnije bio je precizniji i poslao je krasnim udarcem s lijeve strane loptu u suprotne rašlje za konačnih 1:1.

Ovaj remi znači da je Lokomotiva ostala bez izgleda završiti među četiri najbolje momčadi na ljestvici u HT Prvoj ligi, a time i bez izlaska u Europu. Slaven je pak i prije ovog susreta napravio dovoljno za opstanak te će najvjerojatnije završiti na sedmom mjestu...