GRADSKI DERBI

'Lokosi' krasnim golovima ostali u igri za Europu, a Rudeš gurnuli u bezizlaznu situaciju

20.04.2019 u 16:22

U 30. kolu HT Prve lige nogometaši Lokomotive pobijedili su u Kranjčevićevoj ove subote Rudeš rezultatom 2:1 te tako ostali u igri za prve četiri pozicije na ljestvici koje vode sljedeće sezone u Europu...

Nakon bolnog poraza od Hajduka prošle nedjelje, Tomićeva momčad uspjela se oporaviti i osvojiti važne bodove u dvoboju protiv posljednjeg Rudeša i tako se vratiti u igru za mjesta koja vode u kvalifikacije za Europsku ligu.

• +3
HT Prva liga, 30. kolo: Rudeš - Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Lokomotiva je teško došla do trijumfa, ali mora se reći da je zabila krasne golove. Prvi je bio djelo Frana Karačića iz 19. minuti, koji je silovitim udarcem iz slobodnjaka doveo svoju momčad u vodstvo.

U 33. minuti Rudeš se vratio u susret, zahvaljujući Lokomotivinom strijelcu Karačiću koji je ovom prilikom skrivio penal. Realizirao ga je s bijele točke Tomislav Štrkalj.

Obje momčadi u nastavku susreta imale su prilike zabiti pobjednički gol, a to je na kraju napravila Lokomotiva u 80. minuti, kada je Uzuni proigrao spretnog Rakića koji je pobjegao braničima i iz blizine lako poentirao.

Ovim trijumfom Lokomotiva je zadržala priključak s Osijekom i Hajdukom te će čini se do kraja sezone biti kandidat za osvajanje jedno od četiri mjesta za koja se na vrhu ljestvice natječe šest klubova. Ivkovićev Rudeš je pak ovim porazom još bliže matematičkom osiguranju ispadanja u drugu ligu...