ht prva liga

'Lokosi' dva puta zabijali iz penala i jedva uspjeli svladati Rudeš

18.04.2018 u 18:33

U susretu 30. kola Hrvatski Telekom Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive pobijedili Rudeš 2:1

'Mali' gradski derbi pripao je Lokomotivi, koja je preokretom, i uz pomoć dva dosuđena kaznena udarca, svladala Rudeš koji se bori za ostanak.

Rudeš je poveo u 16. minuti kada je Makedonac Samir Fazli nakon gužve uputio udarac, koji je uz pomoć jednog braniča Lokomotive, završio u mreži.

Autor: youtube

Lokomotiva je izjednačila u 48. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Lovro Majer.

U 74. minuti je u šesnaestercu domaćina pao Krstanović, a Bojan Knežević je bio precizan iz drugoga kaznenog udarca dosuđenog za goste.

U 84. minuti Lokomotiva je ostala bez isključenoga Tonija Šunjića, koji je dobio crveni karton zbog prigovora sucu Batiniću.

Lokomotiva se pobjedom probila na peto mjesto s 35 bodova, dok je Rudeš ostao osmi s 26 bodova.

• +8
Rudeš - Lokomotiva 1:2, 30. kolo HT Prve lige, 18.4.2018. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Utakmicu je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pred 200-tinjak gledatelja vodio Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1:0 Fazli (16), 1:1 Majer (48pen), 1:2 Knežević (75pen)

Crveni karton: Šunjić (Lokomotiva, 84)

Rudeš-Lokomotiva1:2
Dinamo Zagreb-Osijek18:00
Hajduk-Cibalia20:00