ht prva liga - 23. kolo

Lokomotiva se pobjedom nad 'davljenikom' Varaždinom vratila u borbu za Europu

21.02.2020 u 19:52

U prvoj utakmici 23. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Lokomotiva je u gostima svladala Varaždin 2:0. Iako domaćini imaju itekako razloga žaliti za svojim prigodama

U Varaždinu je otvoreno 23. kolo HT Prve lige dvobojem Varaždina i Lokomotive, a obje su momčadi u ovaj okršaj ušle osokoljene pobjedama u prethodnom kolu. Pobjede odnosno bodovi posebno su važni Varaždinu, koji se bori za bijeg s dna tablice.

Međutim, i 'lokosi' imaju svojih ambicija, pa je bilo za očekivati da će gledatelji na stadionu 'Varteks' vidjeti zanimljiv nogomet. I takav je i bio.

Istina, početak dvoboja apsolutno je pripao gostima, koji su već u trećoj minuti zaprijetili preko Uzunija, ali njegov udarac glavom bio je bezopasan za golmana Nevistića.

Tri minute kasnije u prilici je bio i Jakić, ali njegov udarac golman domaćih izbio je u korner. I baš nakon tog ubačaja iz kuta, te loše izbijene lopte iz 16-erca, prvi je na njoj bio Myrto Uzuni, koji je lijepim udarcem svladao Nevistića i doveo Lokomotivu u vodstvo.

Lokomotivi je nakon tog ranog vodstva bilo jednostavnije igrati, odnosno čekali su svoju priliku u kontri i(li) polukontri. Za razliku od domaćina, koji su sada morali igrati još otvorenije, a u čemu im je itekako pomogla igra Hajdukovog igrača na posudbi Teklića.

Desetak minuta nakon primljenog gola vidjeli smo i prvu ozbiljnijiu akciju Varaždina, Posavec je pucao s ruba 16-erca u suprotni kut, ali Grbić je bio na mjestu.

U tom je periodu Toplakova momčad bila bolja, ali konkretnije su prilike imali gosti. U 24. minuti promašio je Kovačić, potom u 28. Tuci, a onda je za kraj prvog dijela uslijedila još jedna brza, ali i lijepa akcija 'lokosa', nakon koje je Fran Karačić zabio gol za 0:2.

Domaćini se nisu predavali unatoč velikom zaostatku, a dobru prigodu za smanjenjem zaostatka u 48. minuti propustio je Leon Benko.

U 57. minuti prema Gabriću pucao je Posavec, ali njegov udarac nije bio ni precizan ni jak. Varaždin se posve razigrao a do 60. minute stvorili su još tri velike prilike, ali na njihovu žalost, ostale su neiskorištene.

U 71. minuti gosti su mogli posve riješiti utakmicu, ali Tuci nije bio precizan. Tako su Varaždinci još ostali u igri, preuzeli još više rizika i u 74. minuti opet bili nadomak pogotku. U 77. minuti pucao je Glavina, ali Jakić je bio pravovremen u bloku. Šezdesetak sekundi kasnije Drožđek je pucao s tri metra, golman Grbić je još jednom bio na pravom mjestu, a s obzirom na brojne obrane zaslužio je i najveću premiju među 'lokosima'.

Na kraju je Lokomotiva stigla do tri boda koja je ostavljaju u borbi za mjesto koje vodi u europska natjecanja, dok će se Varaždin morati grčevito boriti za prvoligaški status.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE