11. KOLO T-COM PRVE HNL

Lokomotiva do bodova u 93. minuti

17.10.2009 u 19:43

U prvim subotnjim utakmicama 11. kola T-Com Prve HNL domaćini su osvojili cijeli 'plijen'. Slaven Belupo svladao je Istru 1961, a Lokomotiva sesvetsku Croatiju

Nogometaši Slaven Belupa nisu imali previše problema s Istrom 1961. Domaćini su već do poluvremena pogocima Delića i Pape imali uvjerljivu prednost od 2:0, a na konačnih 3:0 povisio je Tepurić u posljednjih 10-ak minuta susreta.

Koprivničani su iskazali puno veću kvalitetu, dok su Istrani tek u drugom dijelu, i to ponajviše zahvaljujući komociji nogometaša Slaven Belupa, ipak dobili priliku pokazati da znaju igrati nogomet. Na kraju, bila je to sasvim solidna nogometna predstava koju je na koprivničkom Gradskom stadionu gledalo oko 1.500 gledatelja.

U drugoj utakmici subotnjeg popodneva bilo je kudikamo više uzbuđenja. Domaća Lokomotiva ugostila je na Maksimiru sesvetsku Croatiju i tek nakon jedanaesterca dosuđenog u trećoj minuti sudačke nadoknade stigla do pobjede od 3:2.

Dva pogotka Puljića i jedan Antolića s bijele točke za domaćine te po jedan Položanija i Bošnjaka za momčad iz Sesveta sukus je onoga što je tek 500-tinjak navijača moglo vidjeti na Maksimiru. No vidjelo je i bezobraštinu gostujućeg trenera Nenada Gračana koji je svoje 'fine' manire iskazao povikom 'Alo, debilu', upućenom pomoćnom sucu Krmaru koji ga je tužio glavnom arbitru Joviću. Jasno, Gračan je poslan na tribine!

Rezultati 11. kola T-Com Prve HNL:
Lokomotiva - Croatia Sesvete 3:2 (1:0)
Strijelci: 1:0 Puljić (38), 1:1 Položani (57), 2:1 Puljić (59), 2:2 Bošnjak (79), 3:2 Antolić (90+3, 11m)
Slaven Belupo - Istra 3:0 (2:0)
Strijelci: 1:0 Delić (30), 2:0 Papa (43), 3:0 Tepurić (79)

Igrano u petak:
Inter - Zadar 4:3 (2:3)
Strijelci: 0:1 Mitrović (14), 1:1 Šarić (27), 1:2 Terkeš (29), 1:3 Šaranović (39), 2:3 Šarić (42), 3:3 Dodo (86), 4:3 Šarić (90)