KORAK DO DERBIJA

Ljubo izbacio Almagra i čeka Marina

28.04.2010 u 18:34

Ivan Ljubičić je uspješno preskočio i drugu stepenicu na zemljanom turniru iz serije 1000 koji se igra u Rimu. Ivan je bio bolji od Španjolca Nicolasa Almagra rezultatom 7:5, 7:6 (3) nakon dva sata igre

Ljubičić je sasvim solidno servirao i u cijelom meču suočio se tek s dvije lopte za obrat. Iako je u prvom setu i izgubio servis uzvratio je Španjolcu i u posljednjem gemu prve dionice si stvorio prednost od 7:5.

U drugom je dodatno učvrstio početni udarac i Almagro, koji je večeras doživio treći poraz u četiri ogleda s Ivanom, više nije imao prilika za break. Ivan ih je u međuvremenu nanizao pet, od kojih su dvije bile i meč lopte, no nije ih iskoristio i dvoboj je odlučen u 13. igri.

U nju je Ivan ušao upravo furiozno servirajući tri asa u nizu. Nakon zaostatka od 2:1 povezao je četiri poena i nakon 126 minute igre u kojima je pogodio 17 neobranjivih servisa ušao u treće kolo.

Tamo čeka boljeg iz dvoboja Marina Čilića i Španjolca Lopeza.