BRAVO LJUBO

Ljubičić ušao u polufinale Rotterdama

11.02.2011 u 15:33

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale ATP turnira u Rotterdamu nakon što je u četvrtfinalu nakon 2 sata i 23 minute igre pobijedio Cipranina Marcosa Baghdatisa s 6:4, 6:7 (6), 7:6 (4)

Ljubičić je protiv Baghdatisa propustio dosta prilika za pobjedu u dva seta, a u odlučujućem setu je naš najbolje plasirani tenisač na ATP ljestvici napravio ''break' za 4:3, da bi Cipranin odmah uzvratio za 4:4, pa je dvoboj odlučen u 'tie-breaku'.

Ljubičić je protiv neugodnog Cipranina zabilježio drugu pobjedu u njihovu šestom dvoboju, a u polufinalu ga čeka Francuz Jo Wilfried tsonga, kojemu je meč bez borbe predao Čeh Tomaš Berdych.

Rotterdam je turnir na kojem Ljubičić uvijek dobro igra, a dosad je dvaput igrao finale.