DVOJICA MEĐU OSAM

Ljubičić prošao Tsongu i čeka Đokovića

24.02.2010 u 20:57

Hrvatska će imati dvojicu predstavnika u četvrtini finala ATP turnira u Dubaiju, nakon Čilića drugu pobjedu na turniru osigurao je i Ivan Ljubičić

Ljubičić je na ovom turniru iz serije 500 upisao drugu pobjedu u trećem susretu s Francuzom Tsongom. Jedanaesti igrač svijeta je odolijevao do 11. gema prvog seta kada je Ivan iskoristio svoju treću break priliku i uskoro je pretvorio u prvi set.

I u drugom je odlučila završnica kada je Ljubičić, koji crnoputom majstoru nije dozvolio ni jednu priliku za break, ponovno slomio Tsongu i rutinski zatvorio meč za konačnih 7:5, 6:3.

U četvrtini finala ga čeka drugi igrač svijeta Novak Đoković koji je u drugom kolu preokrenuo zaostatak protiv sunarodnjaka Viktora Troickog. Ljubičić se sa svojim prijateljem iz Srbije službeno ogledao pet puta i dobio ga samo u prvom susretu. U posljednja četiri meča nije uspio uzeti ni set.

U preostalim mečevima najveće iznenađenje je priredio Janko Tipsarević koji je izbacio Andyja Murraya.