SADA NA TIPSAREVIĆA

Ljubičić preko Becka do četvrtfinala Marseillea

22.02.2012 u 22:27

Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale ATP dvoranskog turnira iz serije 250 u Marseilleu pobjedom u 2. kolu protiv slovačkog tenisača Karola Becka 6-4, 7-6(1)

Bila je to za Ljubičića četvrta pobjeda nad Beckom u petom međusobnom ogledu i druga ovosezonska, nakon što ga je pobijedio u 1. kolu PBZ Zagreb Indoorsa.

Zabio je hrvatski tenisač ukupno 15 asova, a jedinu break-loptu na svoj servis spasio je na samom početku.

Meč je ukupno trajao jedan sat i 34 minute, a Ljubičić je iskoristio svoju jedinu break-loptu u desetom gemu prvog seta. Ujedno je to bila i set-lopta.

U drugom setu niti jedan tenisač suparniku nije dao break-priliku, pa je set odlučio tie-break u kojem je sedmi nositelj poveo 3-0, potom izgubio jedan poen, pa nanizao četiri u nizu za četvrtfinale u kojem ga čeka srpski tenisač Janko Tipsarević

Riječ je o devetom tenisaču svijeta i trećem nositelju turnira koji je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom je sa 6-4, 6-2 pobijedio belgijskog kvalifikanta Davida Goffina

Ljubičić protiv Tipsarevića vodi u međusobnim ogledima 2-1, a zadnji njihov meč igran 2009. na tvrdoj podlozi Metza dobio je Tipsarević.