AUSTRALIAN OPEN

Ljubičić imao 2:0, ali ipak izgubio od Lacka

16.01.2012 u 09:46

Nakon što je jedan hrvatski tenisač, Ivo Karlović, prošao pobjednički premijeru Australian Opena u tri seta, činilo se da će nešto kasnije sve ponoviti još jedan Hrvat - Ivan Ljubičić

No, na kraju je završilo posve neočekivano i slovački je tenisač Lukaš Lacko, 119. igrač na svijetu i igrač koji je glavni turnir ugledao nakon tri kola kvalifikacija, slavio sa 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Bio je ovo drugi meč u karijeri 24-godišnjeg Lacka i Ljubičića (postavljen je bio za 28. nositelja u Melbourneu), te druga pobjeda Slovaka. Prije dvije godine, na Zagreb Openu, Lacko je dobio također jedan dugi i neizvjesni meč, tada sa 7:6(3), 5:7, 7:6(5).

Ljubičić je u ponedjeljak u Melbourneu imao 2:0 u setovima (6:3, 6:4), te činilo se lagani put prema pobjedi. Imao je Ljubičić i break u trećem setu, ali je sredinom te dionice krenuo preokret. Lacko je dva puta lomio Ljubičića na servisu, smanjio na 2:1, a potom ostavio uglednijeg suparnika bez break-šanse u četvrtom setu.

Početak odlučujućeg petog seta je bio posve izjednačen do 3:3 kada je Lacko opet napravio break i poveo 4:3. Odmah se nakon toga Ljubičić mogao vratiti u igru, ali je prosuo 15:40 i dvije break-lopte što je ujedno bila njegova posljednja šansa za kontakt sa suparnikom.

Unatoč tome što je u protekla četiri dana odigrao tri kvalifikacijska meča Lacko je tako skupio snage za novo iskušenje, povratak od 0:2 u setovima i veliku pobjedu.

Lacko je tijekom meča opalio čak 27 aseva, a Ljubičić tek trinaest. Slovak je iskoristio četiri od 11 break-prilika, a Ljubičić tri od osam. Meč je trajao tri sata i deset minuta.