UVERTIRA ZA WIMBLEDON

Ljubičić bez tegoba do trećeg kola

16.06.2009 u 16:23

Jedini hrvatski tenisač koji igra ATP turnire u tjednu prije Wimbledona došao je do četvrtine finala. Ivan Ljubičić u drugom se kolu Eastbournea lako obračunao s domaćim adutom Joshuom Goodallom

Ivan je u prvom dvoboju protiv Britanca koji drži 201. mjesto ATP ljestvice izuzetno sigurno držao svoj početni udarac i mirno čekao prilike za break. U čitavom je susretu izgubio tek 11 poena na servisu (u prosjeku jedan po gemu), i Goodallu nije pružio nijednu break priliku.

Za konačnih 6:3, 7:5 njemu su bila dovoljna dva, po jedan u svakom setu. Ključni trenutak zbio se u 11. gemu drugog seta, kada je Ivan prelomio meč i mirno čekirao kartu za četvrtinu finala.

Meč je trajao 74 minute, Ljubičić je upisao 11 aseva, a za polufinale će se boriti protiv boljeg iz dvoboja Santoro – Ginepri.