PREMIERSHIP

Liverpool je nezaustavljiv; 'Redsi' golijadom nastavili svoj juriš prema naslovu prvaka kojeg čekaju 30 godina

01.02.2020 u 18:27

Nogometaši Liverpoola nastavili su svoj juriš ka prvom naslovu engleskog prvaka nakon 30 godina 4:0 domaćom pobjedom protiv Southamptona u susretu 25. kola Premiershipa

Liverpool je otpor gostiju slomio u nastavku, a u strijelce su se upisali Oxlade-Chamberlain (47), Henderson (60) i Salah (72, 90).

Dejan Lovren ostao je na klupi Liverpoola koji sada ima 73 boda, čak 22 više od drugog Manchester Cityja koji u nedjelju gostuje kod Tottenham Hotspura, dok je Southampton 11. sa 31 bodom.

• +5
Premier liga, Liverpool – Southampton Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

U prvom dvoboju 25. kola Leicester i Chelsea igrali su 2:2. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Chelsea je poveo u 46. minuti pogotkom Ruedigera. Leicester preokretom došao do prednosti pogocima Barnesa u 54. i Chilwella u 64. minuti. Ruediger je postigao i drugi pogodak za Chelsea te u 71. minuti postavio konačnih 2:2. Mateo Kovačić je do 74. minute bio na klupi za pričuve Chelseaja, a dvije minute nakon ulaska u igru zaradio je žuti karton.

Leicester je treći sa 49 bodova, osam više od četvrtog Chelseaja.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Wolverhampton Wanderers su igrali 0:0.