engleska liga

Liverpool je bez Salaha i Manea lako riješio slabašni Brentford, Nikola Vlašić skrivio gol u porazu svog West Hama

16.01.2022 u 18:21

Nogometaši Liverpoola svladali su na svom Anfieldu Brentford 3:0, u utakmici 22. kola engleske Premier lige te su se vratili na drugo mjesto ljestvice

Tek u 44. minuti je gostujuća obrana po prvi puta kapitulirala, a za 1:0 je strijelac bio Fabinho. Minimalnu prednost je Liverpool imao do 69. minute kada je Oxlade-Chamberlain zabio za 2:0, a pobjedu je i definitivno potvrdio Minamino u 77. minuti.

Treba napomenuti kako 'redski' u sljedećim tjednima ne mogu računati na prva dva golgetera, Salaha i Manea koji su sa svojim reprezentacijama na Afričkom kupu nacija.

Liverpool sada na drugom mjestu ima dva boda više od Chelseaja, ali i utakmicu manje. Liverpoolu, pak, Manchester City bježi ogromnih 11 bodova, makar Kloppova momčad ima i ogled manje od Cityja.

• +5
FC Liverpool - FC Brentford, engleska liga, 16.1.2022. Izvor: EPA / Autor: Chris Brunskill

Sjajnu su utakmicu odigrali West Ham i Leeds, a dvoboj otvorenog garda, s brojnim šansama na obje strane, završio je slavljem gostiju 3:2. Cijela momčad Leedsa je odigrala sjajno, no posebno se istaknuo Jack Harrison koji je tri puta pogađao domaću mrežu (10., 37. i 60. minuta).

Igrači West Hama su dva puta brisali prednost gostiju. Zabijali su Bowen u 34. za 1:1 i Pablo Fornals u 52. za 2:2, no bodovi su ipak otišli put Leedsa. Zabio je Leeds i za 4:2 (Klich) nakon sjajne akcije Raphinhe, ali je VAR poništio pogodak.

• +5
West Ham United - Leeds United, engleska liga, 16.1.2022. Izvor: Profimedia / Autor: JAMES FEARN/PPAUK / Shutterstock Editorial / Profimedia

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić odigrao je sat vremena u dresu West Hama. Zamijenjen je nakon što je domaćin primio treći gol, a svemu je prethodila njegova izgubljena lopta.