SP U KOŠARCI

Litva dobila Srbiju i osvojila broncu

12.09.2010 u 19:58

Pobjedom 99:88 (22:23, 16:25, 16:24, 34:27) nad Srbijom, košarkaši Litve osvojili su treće mjesto na svjetskom prvenstvu u Turskoj

Litvanci po prvi puta uzeli medalju na svjetskim prvenstvima, iako im stručnjaci, zbog otkaza brojnih zvijezda, nisu davali šanse za visok plasman, a i u Tursku su na SP došli samo zahvaljujući posebnoj pozivnici FIBA-e jer su bili tek deveti na EURU. Srbi su u dvoboj za treće mjesto ušli emotivno ispražnjeni nakon jučerašnjeg šokantnog poraza od Turaka košem u zadnjoj sekundi, a pravi otpor pružali su samo u prvoj četvrtini.

Litvanci su, predvođeni junakom dvoboja Linasom Kleizom (33), na poluvremenu poveli s +10, a u trećoj četvrtini bili su i na 20 koševa prednosti. Litvanci su pogodili 12 od 23 trice, a Srbi tek 6 od 17 pokušaja, a pobjednici su imali i šest skokova više.

Svjetska bronca će biti veliki poticaj za mlade Litvance čija je država sljedeće godine domaćin Europskog prvenstva.

LITVA - SRBIJA 99:88

Litva: Seibutis 2, Kalnietis 14, Maciulis 3, Pocius 12, Delininkaitis 4, Jasaitis 14, Kleiza 33, Jankunas 15, Javtokas 2
Srbija: Teodosić 9, Tepić 7, Rašić 8, Paunić 6, Bjelica 2, Marković 3, Savanović 10, Kešelj 12,Krstić 5, Veličković 18, Mačvan 8.