engleska liga

'Lisice' demolirale 'svece'; povijesna pobjeda Leicestera na gostovanju kod nemoćnog S'hamptona

25.10.2019 u 23:30

Navijači Southamptona dugo će pamtiti sramotu i poniženje koje su im priuštili njihovi nogometaši u 10. kolu engleskog prvenstva. Naime, 'sveci' su na svom terenu izgubili od Leicester Cityja čak 9:0

U nevjerojatnoj utakmici na St. Mary's stadionu u Southamptonu 'lisice' nisu imale milosti te su doslovno ponizile domaću momčad.

Leicester je u vodstvo stigao već u 10. minuti kad je za goste zabio Ben Chilwell, a samo dvije minute kasnije S'hampton je ostao s igračem manje nakon isključena Bertranda. I tu je za 'svece' sve otišlo - k vragu...

Brojčanu prednost na terenu, ali i očajno lošu formu domaćina, Leicester je maksimalno iskoristio i do poluvremena je demolirao momčad Southamptona.

Tielemans je u 17. minuti zabio za 2:0, da bi zatim Ayoze Perez dva puta pogodio za 4:0, a Jamie Vardy je zabio za vodstvo 'lisica' 5:0 na poluvremenu. Već je tada Leicester 'skinuo' jedna rekord, postao je druga momčad u povijesti Premier lige koja na poluvremenu u gostima ima vodstvo 5:0!

Ranije je to samo pošlo za rukom Manchester Cityju u travnju 2010. godine protiv Burnleyja.

U nastavku su 'lisice' jednostavno 'namirisale krv', nastavljena je golijada. Perez je u 57. minuti zabio za 6:0, a bio je to njegov treći gol na utakmici. Domaći se nisu ni okrenuli, a već u sljedećem napadu u 58. minuti Vardy zabija za 7:0!

Na 8:0 povisio je James Maddison u 85. minuti utakmice, a Vardy je iz penala u sudačkoj nadoknadi pogodio za konačnih 9:0!

Filip Benković nije konkurirao za nastup u momčadi 'lisica'.

Leicester je ujedno izjednačio i najuvjerljiviju pobjedu u povijesti Premier lige, 1995. godine Manchester United je s devet golova razlike (10:1) svladao Ipswich Town.

Leicester se s nova tri boda probio na drugo mjesto ljestvice s 20 bodova, pet manje od vodećeg Liverpoola, a jednim više od trećeg Manchester Cityja, dok je Southampton 18. s osam bodova.