ligue 1

Lille prosuo važne bodove; Monaco našeg Nike Kovača može do senzacije i naslova prvaka, ali ne ovisi samo o sebi

16.05.2021 u 23:27

Nogometaši Lillea odigrali su tek 0:0 protiv St. Etiennea, pa je PSG 4:0 pobjedom protiv Reimsa smanjio zaostatak na svega bod uoči zadnjeg kola francuskog nogometnog prvenstva.

Lille je domaćom pobjedom protiv St. Etiennea mogao zadržati tri boda više od PSG-a i praktički započeti slavlje. Međutim, nakon skromnih 0:0, Lille će za osvajanje naslova prvaka morati u zadnjem kolu ostvariti pobjedu kod neugodnog Angersa. Ili čekati kiks PSG-a na gostovanju kod Bresta što je malo vjerojatno.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Bradarić je protiv St. Etiennea ušao u igru u 89. minuti.

PSG je rutinski odradio posao protiv Reimsa pobijedivši sa 4:0. Gosti su već u 11. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Yunis Abdelhamid i bilo je samo pitanje koliko će golova Parižani zabiti.

Na koncu su postigli četiri, a strijelci su bili Neymar (14-11m), Mbappe (24), Marquinhos (68) i Moise Kean (89).

Monaco, Nike Kovača, je osvojio važna tri boda u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na svom terenu Rennes sa 2:1. Monaco još može biti i prvak, no u zadnjem kolu bi morali i Lille i PSG izgubiti. Jer nakon osvojenih bodova, drugi kriterij je gol-razlika.

Momčad iz Kneževine je povela 2:0 golovima Wissama Ben Yeddera (16) i Aleksandra Golovina (29), a smanjio je Benjamin Bourigeaud u 68. minuti. Gosti su od 86. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Damien Da Silva.

Lyon je nastavio lov za Monacom uvjerljivom 5:2 pobjedom na gostovanju kod Nimesa.

Paqueta (8, 24), Depay (21), Aouar (55) i Slimani (88) su zabili za goste, a Kone (5, 62) za Nimes. Lavovi sada imaju bod manje od Kovačeve družine i još mogu do plasmana u LP.

Marseille je na krilima trostrukog strijelca Arkadiusza Milika (9, 48, 90+5-11m) pobijedio Angers sa 3:2. Za goste su zabili Lage (57) i Thomas (85).

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za OM, baš kao i Mateo Pavlović za goste.

Bordeaux, u čijim redovima je Toma Bašić odigrao svih 90 minuta, je ostvario važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas porazivši Lens sa 3:0. Strijelci su bili Ui-Jo (32-11m), Sabaly (89) i Zerkane (90+1).

Ispali su Dijon i Nimes, a Nantes drži 18. poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije.

Zanimljivo još pet momčadi (Reims, Bordeaux, Strasbourg, Brest i Lorient) mogu završiti na 18. mjestu.