ROLAND GARROS

Li Na prva Kineskinja s Grand Slam naslovom

04.06.2011 u 17:22

29-godišnja Kineskinja stigla je do naslova protiv prošlogodišnje pobjednice nakon sata i 48 minuta igre, a pobijedila je u dva seta - 6:4, 7:6(0)

Kineskinja Li Na osvojila je Roland Garros pobijedivši u finalu braniteljicu naslova Talijanku Francescu Schiavone s 6:4, 7:6(0). Li Na je prva kineska tenisačica koja je uspjela osvojiti Grand Slam turnir.

To je ujedno i prvi azijski Grand Slam u obje konkurencije, a do uspjeha karijere je 29-godišnja Kineskinja došla na uvjerjiv način dominiravši nad Talijankom. Dvoboj je trajao sat i 48 minuta, a Kineskinja je u drugom setu imala vodstvo do 4:2 i loptu za 5:2. Ovo joj je bilo drugo Grand Slam finale nakon što je na Australian Openu izgubila od Kim Clijsters, a ukupno je proslavila petu turnirsku pobjedu u karijeri.

Li Na će za pobjedu dobiti ček od čak 1.2 milijuna eura, a u ponedjeljak će sa sedmog mjesta na WTA ljestvici skočiti na četvrto, što će biti izjednačenje najboljeg plasmana za jednu tenisačicu iz Azije. Prije nje je na četvrtom mjestu WTA ljestvice bila Japanka Kimiko Date.