engleska liga

Leicester zaustavio Liverpool, poraz Chelseaja, Tottenham u završnici 'okrenuo' Watford...

30.01.2019 u 23:08

Nogometaši Liverpoola nisu uspjeli iskoristiti poraz Manchester Cityja nakon što su u susretu 24. kola engleskog prvenstva na Anfieldu odigrali 'samo' 1:1 protiv Leicester Cityja

Nakon što je Manchester City u utorak izgubio na gostovanju kod Newcastle Uniteda 2:1, 'redsi' su pobjedom mogli pobjeći 'građanima' na velikih sedam bodova prednost. Liverpool je poveo već u trećoj minuti golom Sadia Manea i činilo se kako će lako do bodova. Međutim, u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Harry Maguire.

U nastavku susreta domaćin je pritiskao, ali nije uspio slomiti obranu 'lisica'. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Bournemouth koji je deklasirao Chelsea 4:0. Domaćin je poveo u 47. minuti golom Joshue Kinga na asistenciju Davida Brooksa, a odličnu predstavu Brooks je okrunio golom u 63. minuti za 2:0. King je u 74. minuti povisio na 3:0, a u posljednjim trenucima susreta Charlie Daniels je zabio za konačnih 4:0. Mateo Kovačić je za 'bluese' igrao do 77. minute.

Tottenham je gubio od Watforda, ali je u posljednjih 10 minuta zabio dva gola za preokret i pobjedu 2:1. Gosti su poveli u 38. minuti golom Craiga Cathcarta, izjednačio je Son Heung-Min u 80. minuti, a pobjedu londonskom sastavu donio je Fernando Llorente u 87. minuti.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 61 bodom, Manchester City na drugom mjestu ima peti bodova manje, a treći je Tottenham sa 54 boda.