NBA

LeBron opet ludo dobar, Sunsi zabili 152 koša Wolfsima

17.03.2010 u 10:03

Momčad s najboljim omjerom u NBA ligi, košarkaši Cleveland Cavaliersa (53-15) nastavila je svoj pobjednički niz i na gostovanju kod Detroit Pistonsa svladavši ih sa 113:101

Izvrsnu utakmicu ponovno je odigrao LeBron James koji je ostvario svoj 28. 'triple-double' učinak u karijeri, a četvrti ove sezone sa 29 koševa, te po 12 skokova i asistencija. No, odlučujući potez James je ostvario u obrani kada je 1:35 minuta prije kraja susreta blokirao ulaz Willa Bynuma pri rezultatu 104:101 za Cavse. U preostalih minutu i pol Cleveland je postigao svih devet poena i stigao do sigurne pobjede. Richard Hamilton je sa 24 poena bio prvi strijelac Pistonsa.

Prvaci Los Angeles Lakersi (50-18) ostvarili su svoju 50. ovosezonsku pobjedu svladavši kao gosti Sacramento Kingse sa 106:99, te i dalje čvrsto drže vodeće mjesto u Zapadnoj konferenciji. Kobe Bryant ubacio je 30 koševa za Lakerse, Pau Gasol je dodao 28 uz 12 skokova, dok je rookieu u sastavu Kingsa Tyrekeu Evansu nedostajala jedna asistencija za 'triple-double'. Susret je okončao sa 25 pogodaka, 11 skokova i 9 asistencija.

Vodeći sastav skupine Northwest Denver Nuggetsi na svom su parketu sa 97:87 nadvisili Washington Wizardse. Carmelo Anthony (29, 12 skokova) predvodio je domaće, dok je Andray Blatche (23) bio najbolji u redovima gostiju. Phoenix Sunsi su u 152:114 pobjedi protiv Minnesota Timberwolvesa postavili novi rekord lige po broju postignutih poena ove sezone. Čak osam igrača Sunsa postiglo je dvoznamenkast broj koševa, a najviše Jason Richardson - 27. Corey Brewer je sa 21 pogotkom bio prvi strijelac Wolvesa.