SERIE A

Lazio i Udinese pobjedama preskočili Napoli

06.05.2012 u 18:40

U borbi za treće mjesto i Ligu prvaka u pretposljednjem 37. kolu Serije A nogometaši Udinesea i Lazija pobjedama su preskočili do tog trenutka trećeplasirani Napoli koji je poražen u Bologni

Nakon pet utakmica u kojim su uz tri poraza uspjeli izvući tek dva remija, igrači Lazija konačno su pobijedili i to u gostima kod neugodne Atalante s 2-0. Dominacija u posjedu lopte nije momčadi iz Bergama puno pomogla jer su gosti bili konkretniji. Kozak je doveo Rimljane u vodstvo u 35. minuti, a slavlje za sastav Eduarda Reje potvrdio je Cana u prvoj minuti sudačkog dodatka susreta. Laziju je posao u završnici olakšao domaći nogometaš Stendardo koji je desetak minuta prije kraja zaradio izravan crveni karton.

Udinese je lako odradio posao na svom Friuliju protiv Genoe koja je jučerašnjim porazom od Leccea osigurala prvoligaški status i dogodine, pa makar i izgubila obje preostale utakmice. Kapetan domaćih Antonio Di Natale svojim je 22. golom sezone donio prednost domaćima nakon pola sata igre, a konačan je rezultat djelo Floro Floresa u 66. minuti. Genoa je u prvih 45 minuta zaradila dva crvena kartona što još ove sezone nije uspjelo niti jednoj momčadi u Seriji A. Kučka je do 29. inkasirao dva žuta, a zatim je njihov s 19 pogodaka najbolji strijelac Palacio zbog prigovora izravno isključen. Također je Genoa i momčad s najviše crvenih kartona ove sezone, sakupili su ih 11.

Napoli je u gostima kod Bologne više puta šutirao prema protivničkim vratima (16-9), više vremena imao loptu u svom posjedu (60-40), no niti to nije bilo dovoljno za barem bod. Strijelci za Bolognu bili su Diamanti u prvom, te Rubin u drugom poluvremenu, a u završnici je objema momčadima isključen po jedan igrač. Kod domaćih je "pocrvenio" Moreo, a kod Napolitanaca Džemaili.

U okršaju "drugoligaša" Novara je na svom terenu hat-trickom Rigonija nadigrala Cesenu 3-0. Prva je dva gola Rigoni zabio s bijele s točke, a s ova tri ukupno je stigao do brojke od 11 u Seriji A ove sezone što je osim njega uspjelo još samo jednom veznjaku u ligi. Dodajmo da je Damjan Đoković za goste igrao od 38. minute kada je zamijenio Coluccija.

Parma je prvi puta u svojoj povijesti upisala šest uzastopnih pobjeda u Seriji A, a posljednja je došla na gostovanju kod Siene gdje su slavili pogocima Giovinca i Floccarija 2-0. Tako je momčad bivšeg talijanskog izbornika Roberta Donadonija od borbe za opstanak došla do bodovnog poravnanja s Romom, te samo dva boda od Intera koji je na poziciji koja donosi nastup u Europa ligi...

I za kraj smo ostavili golijadu na Siciliji gdje su Palermo i Chievo osvojili po bod remijem 4-4. Drugi hat-trick sezone za domaće je zabio Miccoli kojem su to bili 14., 15. i 16. gol sezone, dok je dvostruki strijelac za goste iz Verone bio Pellissier. Igor Budan je startao kod Palerma te je zamijenjen u 58. minuti. Bila je ovo prva utakmica na kojoj je Chievo postigao četiri pogotka od remija (4-4) protiv Rome iz travnja 2006. godine.