francuska liga

Niko Kovač u Lyonu je doživio težak poraz; 'lavovi' nisu imali milosti za 'kneževe' iz Monaca

25.10.2020 u 23:24

U derbiju 8. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio Monaco, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač 4:1...

Domaćin je sve riješio već u prvom poluvremenu, zabio je Lyon četiri gola u prvih 45 minuta igre, a potom u nastavku susreta mirno obranio prednost.

Golove za Lyon zabili su Memphis Depay (12), Karl Toko Ekambi (34, 44) i Houssem Aouar (41-11m), dok je strijelac za goste bio Wissam Ben Yedder (48-11m). Lyon je od 89. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Melvin Bard.

Lyonu je ovo druga pobjeda u nizu i peti susret bez poraza, dok je Monaco ovim porazom produžio lošu seriju rezultata, u zadnjih pet kola momčad iz Kneževine ostvarila je samo jednu pobjedu.

Lille je na gostovanju kod Nice odigrao 1:1 propustivši priliku vratiti se na vrh ljestvice.

Nica je povela u 50. minuti golom Kaspera Dolberga, a osam minuta kasnije izjednačio je turski veteran Burak Yilmaz. Domagoj Bradarić je odigrao cijeli susret za goste koji sada imaju 18 bodova kao i vodeći PSG, ali slabiju gol-razliku.

U ranije odigranom susretu Bordeaux je 2:0 pobijedio Nimes, a golove su zabili Briand (80-11mI i Oudin (82). Toma Bašić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Montpellier je na svom terenu doživio težak, 4:0 poraz od Reimsa kojem je to bila prva pobjeda ove sezone.

Junak utakmice bio je senegalski napadač Boulaye Dia koji je zabio tri gola (9-11m, 13, 56-11m), a među strijelce se upisao i Mbuku (31).

Gostujuću pobjedu ostvario je i Strasbourg porazivši Brest 3:0. Strijelci su bili Diallo (27), Lala (40-11m) i Ajorque (68).

Na ljestvici vodi PSG (18) ispred Lillea (18), Rennesa (15) i Marseillea (15). Lyon je šesti (13), a Monaco na 12. mjestu (11).