ŠVEDSKI RELI

Latvala u vodstvu, Loeb izletio i izgubio nade u pobjedu

10.02.2012 u 20:33

Nikad Švedski reli nije bio sretan teritorij za osmerostrukoga uzastopnog svjetskog prvaka, Citroënova Francuza Sebastiena Loeba. Pobijedio je ondje samo jednom

Sada je, nakon deset od 24 odrađene etape, sasvim izvjesno da u Švedskoj Francuz neće slaviti niti 2012. godine, na drugoj postaji nove sezone Svjetskog prvenstva. Izletio je pobjednik uvodnog relija u sezonu, Monte Carla, u sedmoj etapi nasadivši se duboko u snijeg. Izgubio je dvije minute dok ga redari uz pomoć gledatelja nisu izgurali natrag na stazu, te nakon prvog dana drži sedmo mjesto s dvjema minutama i 8.9 sekundi zaostatka za vodećim Fincem Jari-Mattijem Latvalom.

Fordov vozač trenutačno ima velikih 16.8 sekundi prednosti pred sunarodnjakom Mikkom Hirvonenom, Loebovim timskim kolegom i aktualnim dvostrukim pobjednikom Švedskog relija.

U subotu je na rasporedu sljedećih osam, a u nedjelju posljednjih šest brzinskih ispita na tradicionalnome snijegom i ledom okovanom reli-natjecanju.