NBA LIGA

LA Lakersi prekinuli rekordni niz 'Spursa'

07.03.2011 u 11:44

Odigrano je devet utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta, a treba izdvojiti pobjede LA Lakersa i Chicago Bullsa, protiv San Antonija odnosno Miami Heata

Aktualni NBA prvaci, Los Angeles Lakersi potvrdili su sjajnu formu sedmom uzastopnom pobjedom svladavši kao gosti momčad s najboljim omjerom u ligi, San Antonio Spurse (51-12) sa 99:83.

Već nakon prve četvrtine bilo je 21 razlike za Lakerse (34:13), do poluvremena je prednost narasla na 28, u trećoj se četvrtini razlika stabilizirala da bi Spursi tek u završnici uspjeli djelomično smanjiti zaostatak. Kobe Bryant (27) i Pau Gasol (21) predvodili su Lakerse, dok je u sastavu Spursa, koji su igrali u kompletnom sastavu, najefikasniji bio Gary Neal (15). Tony Parker ubacio je 14, ali zakazali su Emanuel Ginobili sa šest i Tim Duncan sa samo dva ubačaja.

Inače, do ove utakmice Spursi su imali niz od 22 domaće pobjede zaredom što je novi klupski rekord.

U dvoboju momčadi koje se bore za drugo mjesto u Istočnoj konferenciji Chicago Bullsi su u dramatičnoj završnici kao gosti svladali Miami Heat sa 87:86. Pola minute prije kraja bilo je 86:84 za Heat, potom je Luol Deng 16 sekundi prije kraja pogodio tri od četiri slobodna bacanja za vodstvo Bullsa 87:86, a u posljednjem napadu Heata odgovornost je preuzeo LeBron James. No, njegov prodor nije rezultirao košem, do lopte je tri sekunde prije kraja stigao Dwyane Wade, ali njegov je šut iz okreta završio na obruču.

Chicago sada ima omjer 43-18, Miami 43-20, a Bullsi su slavili u sva tri međusobna ogleda ovih momčadi. Derrick Rose (27) i Luol Deng (18) bili su najbolji kod Bullsa, a LeBron James (26), Chris Bosh (23) i Dwyane Wade (20) kod Heata koji je izgubio četvrti put zaredom.

Boston Celticsi i dalje su prva momčad Istoka, u nedjelju su kao gosti svladali Milwaukee Buckse sa 89:83. Paul Pierce (23), Nenad Krstić (17) i Kevin Garnett (14, 11 skokova) bili su najbolji kod Celticsa, a Brandon Jennings (23) i Luc Mbah a Moute (19) kod Bucksa.

Dallas Mavericksi iznenađujuće su izgubili na svom terenu od Memphis Grizzliesa sa 103:104, a gostima je pbojedu košem 0.3 sekunde prije kraja donio Zach Randolph. Randolph je ukupno ubacio 27 poena, dok je kod Mavsa najefikasniji bio Jason Terry sa 26.