KVALIFIKACIJE ZA EP

Kuže i Albanci bolji od Bjelorusa, slavlje Engleza

26.03.2011 u 20:35

Nogometaši Njemačke i Engleske ubilježili su vrijedne pobjede u današnjem krugu kvalifiakcija za EURO 2012., BiH je teškom mukom svladala Rumunjsku, a pobjedu je u Tirani kao izbornik Albanije nad Bjelorusijom odnio Josip Kuže

Kužeova Albanija slavila je nad Bjelorusima pogotkom Salihija u 62. minuti, a Albanci zauzimaju visoko drugo mjesto na ljestvici D skupine s četiri boda manje od Francuza. Zanimljivo je da su Bjelorusi u Tirani primili prvi zgoditak u dosadašnjem dijelu kvalifikacija.

U istoj skupini nogometaši BiH došli su vrijedne pobjede u D skupini svladavši u Zenici Rumunjsku s 2:1. Rumunji su poveli u 21. minuti preko Cipriana Marice, a BiH je u drugom dijelu napravila mali podvig. Prvo je Vedad Ibišević u 63. minuti izjednačio, da bi pobjedu osigurao Edin Džeko pogotkom u 83. minuti. BIH je pobjedom izbila na treće mjesto skupine u kojoj vodi Francuska s 12 bodova.

Nijemci su u Kaiserslauternu s 4:0 slavili protiv Kazahstana, a po dva pogotka su postigli Miroslav Klose i Thomas Mueller. Nijemci imaju svih pet pobjeda i jedina su momčad, uz Nizozemsku i Španjolsku, s maksimalnim učinkom.

Nogometaši Engleske zabilježili su pobjedu u Cardiffu nad Walesom od 2:0 u G skupini. Englezi su do pobjede pred 72.000 gledatelja na Millenium stadionu u Cardiffu došli u samom početku utakmice. Prvo je Frank Lampard u 7. minuti iz kaznenog udarca kojeg je zaradio Darren Bent doveo Engleze u vodstvo, da bi Bent već u 15. minuti odlučio pobjednika. Wales već 27 godina nije pobijedio Englesku, a danas su igrali i bez svoje najveće i jedine zvijezde Garetha Balea. Englezi sada imaju 10 bodova, koliko i Crna Gora. U istoj skupini su u Sofiji Bugari i Švicarci odigrali 0:0, dok je prvu utakmicu za Švicarsku odigrao Hrvat Mario Gavranović, koji je u igru ušao u 77. minuti.

Rusi nisu uspjeli pobijediti u Erevanu Armeniju (0:0) i kiksali su već drugi puta u ovim kvalifikacijama. Rusija je zadržala prvo mjesto s 10 bodova iz pet utakmica, a Armenija se drži odlično jer ima čak 8 bodova iz pet utakmica. U ovoj skupini Slovačka je s minimalnih 1:0 slavio kod Andore.

U skupini H u Nikoziji su Cipar i Island odigrali 0:0 i ostali na samom dnu ljestvice. Ciparski igrač Michael je u 21. minuti promašio i kazneni udarac, a Islanđanima je to prvi bod u ovogodišnjim kvalifikacijama.

U skandinavskom okršaju u Oslu Norveška i Danska su odigrali 1:1, a Norvežani više nemaju maksimalan učinak u skupini. Danci su sdugo vodili da bi bod domaćinu spasio Husekklep pogotkom devet minuta prije kraja.