SP, VAL D'ISERE

Kuceri naslov u spustu, naši solidni

07.02.2009 u 14:37

Kanađanin John Kucera novi je svjetski prvak u spustu, a do tog je naslova stigao u subotu u Val d'Isereu. Iza njega su ostali Švicarci Cuche i Janka. Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zbog bolova u leđima nije nastupio

Kanadski skijaš John Kucera (24) osvojio je zlatnu medalju u današnjem spustu na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu. To mu je ujedno i prva medalja sa svjetskih prvenstava. Srebro je pripalo iskusnom 34-godišnjem Švicarcu Didieru Cucheu (+0,04), koji je prije tri dana bio zlatni u super-G. Bronca također ide u Švicarsku, a osvojio ju je 22-godišnji Carlo Janka (+0,17), kojemu je to također prva medalja sa svjetskih prvenstava.

Četverostruki svjetski prvak Amerikanac Bode Miller završio je na osmom mjestu, dok pobjednik ovosezonskih spusteva iz Wengena i Kitzbuehela Švicarac Didier Defago nije ni završio utrku.

Hrvatska je u spustu imala dvojicu predstavnika, 22-godišnjeg Natka Zrnčića Dima i godinu dana mlađeg Tina Širokog. Obojica su solidno odvozila na iznimno teškoj Bellevarde stazi, te su ostvarila svoje najbolje plasmane na svjetskim prvenstvima. Natko Zrnčić Dim je osvojio 19. mjesto (+3,82), a Tin Široki 23. poziciju (+4,77).

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić, koji ima problema sa bolnim leđima, nije nastupio u spustu kako bi se oporavio do ponedjeljka, kada je na rasporedu muška super-kombinacija, gdje je jedan od favorita za medalju.

'Prije mene je nastupio Hermann Maier, koji je jedan od najvećih skijaša u povijesti i koji bio dobar na treninzima. Kad sam na cilju vidio da sam više od sekunde bio brži od njega, naslutio sam da bi ovo mogao biti dobar rezultat. Na kraju ispalo je bolje negoli sam zamišljao. Ovo mi je prvi puta u karijeri da sam na postolju u spustu i odmah na najvišoj stepenici postolja. Previše sam uzbuđen i osjećam se čudno, kao da još ne vjerujem što sam ostvario. Biti svjetski prvak je najveća stvar uz olimpijski naslov', kazao 24-godišnji Kanađanin iz Calgaryja, kojemu je to prva medalja sa svjetskih prvenstava.

U Svjetskom kupu samo je tri puta bio na postolju, i to u super-G. U toj disciplini ostvario je i jedinu pobjedu, 2006. u Lake Louiseu.