košarkaška euroliga

Krunoslav Simon zabio 17 koševa, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegovog Efesa; Crvena zvezda u gostima šokirala Olympiacos

27.01.2022 u 23:46

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon odigrao je dobru utakmicu, ali je njegov Anadolu Efes poražen u 23. kolu Eurolige kod Zenita u St. Peterburgu

Domaća momčad je slavila 76:67, a potpuno je zaustavila suparnika u trećoj četvrtini. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u uvodnih deset minuta nastavka Anadolu Efes je postigao samo šest poena i do kraja nije mogao nadoknaditi skupljeni zaostatak.

Sa 17 koševa tijekom 36 minuta na parketu Krunoslav Simon je bio drugi strijelac svoje momčadi. Za dva poena je gađao odličnih 8-10, promašio je tri upućene trice, dok je pogodio jedno slobodno bacanje. Tome je dodao tri skoka, dvije asistencije te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. S 22 koša prvi strijelac gostiju bio je Vasilije Micić (imao je i šest skokova, ali i sedam izgubljenih lopti).

Najbolji igrač Zenita bio je Alex Poythress s 21 košem i devet skokova.

Crvena zvezda je iznenadila i pobijedila Olympiakos u gostima 76:72, u dvoboju gdje su gosti vodili kroz cijelu utakmicu. Zadnju šansu Olympiakos je imao tri minute prije kraja kada je došao na 67:68, ali je potom uslijedio novi niz gostiju od 6:0.

Crvenu zvezdu su do pobjede vodili Ognjen Dobrić (14 koševa i četiri asistencije) i Nikola Kalinić (12 koševa, pet skokova i četiri asistencije).

Barcelona je vrlo lako na domaćem parketu pobijedila Asvel 84:71 uz 20 koševa Nicolasa Laprovittole te 16 koševa i sedam skokova Nikole Mirotića.

Real Madrid (17-3) i Barcelona (17-5) i dalje su dvije vodeće momčadi Eurolige. Slijede Armani Milano (13-6) i Zenit (13-7), dok omjer 12-8 imaju Olympiakos, Uniks i moskovski CSKA. Na omjeru 10-11 su Anadolu Efes, Monaco i Bayern.