TOUR DE FRANCE

Krenula najteža biciklistička utrka, Kišerlovski 152.

30.06.2012 u 19:24

Švicarski biciklist Fabian Cancellara, aktualni olimpijski pobjednik u kronometarskoj utrci, pobjednik je prologa na 99. izdanju Tour de Francea, najveće svjetske biciklističke utrke

Skraćeni kronometar koji se vozi prije prve etape, Cancellara je prvi puta u karijeri na Tour de Franceu osvojio 2004. godine u belgijskom gradu Liegeu. Osam godina kasnije, na istom mjestu je 31-godišnji Švicarac opet osvojio prolog, te osigurao žutu majicu uoči prve etape koja se vozi u nedjelju od Liegea do Serainga u dužini od 198 kilometara.

Dionicu dugu 6.4 kilometra u Liegeu je Cancellara završio za 7 minuta i 13 sekundi. Vozač RadioShack-Nissana je peti puta u karijeri osvojio prolog na Tour de Franceu.

Britanac Bradley Wiggins i Francuz Sylvain Chavanel zauzeli su drugo odnosno treće mjesto, obojica sa po sedam sekundi zaostatka.

Australac Cadel Evans, branitelj naslova, bio je 13. sa 17 sekundi sporijim vremenom od pobjednika.

Naš najbolji biciklist Robert Kišerlovski, koji nije specijalist za kronometarske utrke, osvojio je 152. mjesto. Vozač Astane zaostao je 42 sekunde za pobjednikom.