UKRAJINSKO PRVENSTVO

Kranjčar pobjedom debitirao za Dinamo

14.07.2012 u 21:28

U Ukrajini je započelo nogometno prvenstvo, a debi za svoj novi klub imao je i Niko Kranjčar čiji je Dinamo teškom mukom pobijedio Metalurg

Nogometaši kijevskog Dinama pobijedili su Metalurg iz Donjecka 1-0 u utakmici prvog kola ukrajinskoga nogometnog prvenstva.

Tek u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena nigerijski napadač Ideye Brown zabio je pobjednički pogodak.

Niko Kranjčar debitirao je za kijevski klub u službenoj utakmici na poziciji desnoga veznog igrača. U 69. ga je minuti zamijenio Ninković.

Cijelu je utakmicu za pobjednički sastav odigrao Ognjen Vukojević. Zaradio je žuti karton u 88. minuti.

Utakmica je odigrana na Olimpijskom stadionu, poprištu finalne utakmice Europskoga nogometnog prvenstva prije dva tjedna.

Najveći Dinamov suparnik za osvajanje naslova, prošlosezonski prvak Šahtar iz Donjecka svoj susret 1. kola odigrat će u nedjelju na svom stadionu protiv kijevskog Arsenala