NAPAD U DRUGOM PLANU

Kraljevi destrukcije u borbi za bodove

12.06.2010 u 13:06

Drugog dana Svjetskog prvenstva prvi na travnjak su izašli nogometaši Grčke i Južne Koreje. Utakmica se igra u Port Elizabethu na stadionu Nelson Mandela Bay

Hrvatskoj javnosti ova utakmica je zanimljiva zbog Grčke s kojom igra u kvalifikacijama za Euro 2012.

Grčka: Tzorvas - Seitaridis, Papastathopoulos, Kyrgiakos, Spiropoulos, Karagounis, Katsouranis, Torosidis, Samaras, Gekas, Charisteas

Južna Koreja: Jung, Young-Pyo Lee, Yong-Hyung Cho, Beom-Suk Oh, Du-Ri Cha, Chung-Yong Lee, Jung Soo Lee, Jung-Woo Kim, Ji-Sung Park, Chu-Young Park

DRUGO POLUVRIJEME:

90' - Kraj utakmice. Zaslužena pobjeda Južne Koreje
89' - Grci su počeli padati u šesnaestercu, ali sudac nije nasjeo ni na glumu Gekasa ni Salpingidisa
86' Teška iskušenja za Grke. treći pogodak visi u zraku, a najopasniji je bio udarac Chu Yonga koji je krajnjim naporom zaustavio Tzorvas
83' - Chu Yong je uzvratio s 20 metara, a brani Tzorvas
81' - Gekas je odlično pucao, ali još je bolje obranio Sungr Yong
79' - Vratara Tsorvas je bio brži od Chu - Yonga
76' - Blokiran udarac Ji Sung Parka
73' - Torosidis je previše petljao nekoliko metara od gola i propala je nova izgledna situacija za eurospke prvake iz 2004.
70' - Salpingidis je dodao loptu Kapetanosu koji je s 12 metara pucao preko gola. Dobra prilika za povratak u utakmicu
69' - Po svemu sudeći Grci će nastaviti svoj crni niz na SP-u. U prijašnje tri utakmice 1994. su upisali tri poraza bez postignutog gola
63' - Odlično ubacivanje s desne strane, a Chu Young Park zamalo glavom prebacuje vrata
59'- Seitaridis je oštro ubacio, ali je siguran korejski vratar Sungr Yong.
56' - Grci gube živce. Torosidis je požutio nakon oštrog prekršaja
52 - GOOOOOOOOOL 0:2 - Ji Sung Park je bio prebrz ta grčku zadnju liniju, izašao je ispred suparničkog vratara i pogodio za vekliko vodstvo
46'- Počelo je drugih 45 minuta prije koji je grčki izbornik povukao prvi potez, umjesto Karagounisa ušao je Patsatzoglou

PRVO POLUVRIJEME:

45' - Novozelandski sudac označio je kraj prvog dijela u kojem je Koreja bila bolja momčad
44' - Ubacivanje Grka i nesigurna intervencija Sungr Yonga koji je u zadnji tren ukrotio loptu ispred Gekasa
41' - Chu Yong Park je opalio neometan s 20 metara, ali otišlo je preko gola
37' - Korejsko poigravanje u obrani ipak nije kažnjeno. Na kraju je vratar Sungr Yong bio prisiljen ispucati loptu
33' - Grčka izgleda potpuno nemoćna, nema tu pravih akcija
28' - Ji Sung je u stopostotnu priliku izbacio Chung Yonga kojem je Tzorvas obranio zicer i tako spasio svoju momčad od potpunog nokauta već u prvom poluvremenu
26' - Grčki igrači izgledaju puno sporije od korejskih i niti jedan ne može pobjeći pozornosti
23' - Sijevnula je brza kontra Azijata koju je loše završio Chung Yong. Loptu je s desetak metara poslao daleko od gola
21' - Korejci su se povukli na svoju polovicu i čekaju priliku iz kontre
18' - Koreanci izgledaju puno bolje. Brži su od suparnika, a kod Grka se sve svodi na ubacivanja i preskakanje igre dugim loptama
15' - Koreanci su tražili jedanaesterac, ali sudac se nije oglasio. Jako sumnjiva situacija
14' - Park je nadskočio svojeg čuvara, ali Chung Yong je zakasnio na loptu nekoliko metara udaljen od grčkih vrata
12' - Grčki pokušaji su lak plijen za obranu azijske reprezentacije
7' - GOOOOOOOOOL 0:1 Jung Soo Lee je nakon kornera pogodio grčku mrežu.
2' - Samaras je prošao lijevom stranom, ubacio, ali Koreanci su izbili u korner nakon kojeg je opasno zaprijetio Torosidis. Ali njegov udarac sa sedam metara nije bio precizan
1' - Utakmica je počela pred polupraznim tribinama