NOVI BODOVI U WENGENU

Kostelićev spust za bijeg konkurentima

15.01.2011 u 12:27

Nakon što je u petak pobijedio u superkombinaciji, s nestrpljenjem smo čekali subotnji spust i nastup našeg Ivice Kostelića u Wengenu. Ivica je potvrdio odličnu formu i ostvario plasman karijere na legendarnoj stazi. Tin Široki bio je 44., a Natko Zrnčić Dim zbog bolesti je otkazao nastup

Ivica Kostelić još je jednom potvrdio da sjajni rezultati u 2011. godini nisu slučajni. Na najdužoj spustaškoj stazi Svjetskog kupa ostvario je plasman karijere. Krenuo je sa startnim brojem dva, dobro odskijao i, što je još važnije, iza sebe ostavio izravne konkurente u utrci za ukupnog pobjednika Svjetskog kupa, a to su Norvežanin Aksel Lund Svindal i Švicarac Silvan Zurbriggen. Samim time povećao je bodovnu prednost u odnosu na njih, kojima su brze discipline draže nego našem Ivici.

Inače, najbrži u Wengenu bio je Austrijanac Klaus Kröll, koji je u cilj ušao s vremenom 2:31.28, 14 stotinki brže od domaćeg skijaša Didiera Cuchea te 39 ispred još jednog Švicarca, Carla Janke.

Osim Ivice, u Wengenu je trebao skijati i Natko Zrnčić Dim, no zbog bolesti je morao otkazati nastup. S brojem 54 niz stazu se spustio i Tin Široki, koji je utrku završio sa 7,44 sekunde zaostatka za pobjednikom te je na kraju zauzeo 44. mjesto.

Kostelić u poretku Svjetskog kupa sada s nova 22 boda ima ukupno 626 te je povećao prednost u odnosu na Svindala (511) na velikih 115 bodova. Zurbriggen je treći sa 459 bodova, Walchhofer četvrti (433), Cuche peti (423), a branitelj naslova ukupnog pobjednika Carlo Janka sada je šesti sa 415 bodova, 200 manje od Ivice.

U nedjelju je na rasporedu slalom. Prva vožnja je u 10.15 sati, a druga u 13.15 sati. Nadamo se, s Ivicom u glavnoj ulozi.