KVALIFIKACIJE ZA EURO

Kosovo u nadoknadi šokiralo Bugarsku; Srbi u sablasnoj tišini isprašili Litvu; Španjolcima derbi

U ponedjeljak je odigrano 12 utakmica kvalifikacija za Euro 2020. Najveće iznenađenje priredilo je Kosovo u Sofiji, dok je Srbija zbog kazne igrala pred praznim tribinama te je bila uvjerljiva protiv Litve

U najzanimljvijem dvoboju kvalifikacija za EURO 2020 igranim u ponedjeljak Španjolska je u Madridu pobijedila Švedsku s 3:0 i ostala na vrhu skupine s maksimalnim učinkom.

U skupini F Španjolci su se na Santiago Bernabeu ipak jako mučili sa žilavim Šveđanima, u prvom dijelu im je poništen i regularni pogodak, a u 63. minuti dosuđen je penal kojeg je realizirao Sergio Ramos. U 84. minuti Morata je iz novoga penala zabio za 2:0, a dvije minute kasnije Oyazabal povećava na konačnih 3:0.

U ovoj skupini Rumunji su s uvjerljivih 4:0 prošli gostovanje kod Malte, dok je na Farskim otocima Norveška došla do trijumfa 2:0 i golovima Johsena.

U skupini A Kosovo je u sjajnoj utakmici slavilo kod Bugarske s 3:2 golom Rashanija u 93. minuti, dok je Češka slavila protiv Crne Gore s glatkih 3:0.

U skupini B Srbi su tri dana nakon katastrofalnog poraza kod Ukrajine (0:5) u Beogradu se donekle iskupili pobjedom nad Litvom (4:1), uz dva gola Mitrovića. Ukrajina je kod kuće bila bolja od Luksemburga s 1:0, a strijelac je bio Jaremčuk već u 6. minuti.

• +7
Kvalifikacije za Euro 2020., Srbija - Litva Izvor: Pixsell / Autor: Srdjan Ilic/PIXSELL

U skupini D Danska je bila bolja od Gruzije s 5:1 s dva gola Dolberga, dok je Irska slavila protiv Gibraltara s 2:0.

U skupini G Slovenci su stigli do gostujuće pobjede kod Latvije s 5:0, a već nakon prvog dijela bilo je 4:0 za momčad Matjaža Keka. Poljska je kod kuće bila bolja od Izraela s 4:0 pogocima Piateka, Lewandowskog, Kadziora i Grošickog, pa Poljaci predvode skupinu s maksimalnih 12 bodova. U Skopju su Austrijanci preokretom svladali Makedoniju s 4:1 uz dva gola Arnautovića.