PREMIJER LIGA

Košarkaši Zadra slomili Osječane te upisali četvrtu pojedu u hrvatskom prvenstvu

19.10.2021 u 21:00

U posljednjem susretu 6. kola košarkaške Premijer lige Zadar je na domaćem parketu svladao Vrijednosnice Osijek 86-78

Gosti su bolje otvorili utakmicu te su bili u stalnoj prednosti. Uz plus od šest koševa Osječani su otišli na odmor (42-36), no u nastavku je uslijedio preokret. Zadar je dobio treći dio igre 25-17, poveo te je održavao prednost u završnici ogleda.

Minutu prije kraja gosti su došli na minus od tri poena (78-81), ali više od toga nisu mogli.

Najbolji igrači Zadra su bili Martin Junaković (15 poena, 12 asistencija i pet skokova) i Mihael Tomislav Buljan (12 poena i 10 skokova). Osječane je predvodio Đorđe Topolović s 22 poena i pet skokova.

Podsjetimo kako su se prije ovog susreta razišli Zadar i njegov dotadašnji trener Ivan Perinčić, a utakmicu protiv Osječana je vodio njegov pomoćnik Srđan Helbich.

Na vrhu ljestvice se nalaze Split, Cibona i Cedevita Junior s omjerom 5-1. Zadar se s četvrtom pobjedom u sezoni izjednačio s Goricom i Adria Oil Škrljevo (omjer 4-2). Sastav iz Osijeka, pak, ima obrnuti omjer 2-4.