prvi finalist aba lige

Košarkaši Crvene zvezde pregazili Partizan; u jednom trenutku vodili i +35

06.04.2019 u 21:28

Košarkaši Crvene zvezde izborili su plasman u finale regionalne ABA lige nakon što su u trećem, odlučujućem susretu pobijedili Partizan sa 84-63.

Nakon rezultata 1-1 u prve dvije utakmice, pitanje prvog putnika u finale ABA lige razriješeno je majstoricom.

Momčad Milana Tomića je u prepunoj dvorani 'Aleksandar Nikolić' potpuno nadigrala najvećeg rivala pobijedivši sa 84-63.

Crvena zvezda je već na poluvremenu imala 16 razlike (44-28), a u nastavku je razliku povećala do ogromnih +35 (78-43). Partizanu je prijetio najteži poraz u međusobnim susretima, koji od 1971. iznosi (71-103), no domaćin je u nastavku susreta smanjio ritam, pa je Partizan ublažio poraz.

Crvenu zvezdu su do pobjede predvodili Stratos Perperoglou sa 18 koševa, te Ognjen Dobrić i Filip Čović sa po 10 koševa. Kod Partizana jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Vanja Marinković sa 12 koševa.

Ime drugog putnika u finale bit će poznato u nedjelju kada će u Zagrebu od 19 sati majstoricu igrati Cedevita i Budućnost.