aba liga

Košarkaši Cedevite slavili u Beogradu; nije ih omelo ni to što su Grobari prekinuli utakmicu

22.12.2018 u 21:56

U derbiju 12. kola ABA lige košarkaši Cedevite pobijedili su na gostovanju Partizan sa 76:71 i tako uzvratili Beograđanima za poraz u 1. kolu ovosezonskog natjecanja...

Cedevita je do pobjede stigla zahvaljujući kapitalnoj prednosti stvorenoj u odlično odigranoj drugoj četvrtini i sjajnom izdanju Ede Murića u tom razdoblju, kao i u napetoj završnici.

Ponajviše zahvaljujući Muriću hrvatski prvak je došao do 12 koševa prednosti na poluvremenu. Slovenski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana ubacio je u osam koševa zaredom u Cedevitinoj seriji od 12:0. Murić se ključnim pokazao i u posljednjoj minuti kad je pogodio tricu za 74:68.

U tom trenutku s tribine su ubačeni predmeti prema terenu, kojima su bili zasuti i suci koji su napustili parket. Prekid je trajao više od 20 minuta prije nego što je dvoboj nastavljen.

• +5
Cedevita - Partizan, 1. kolo ABA lige, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Paige je pogodio brzu tricu, ali je Elgin Cook s dva pogođena slobodna bacanja zapečatio pobjedu hrvatskog prvaka 76:71, kojom su osigurali i bolji međusobni omjer s obzirom na to da je Partizan u 1. kolu u Zagrebu slavio s tri koša prednosti.

Jacob Pullen je sa 19 koševa predvodio strijelce Cedevite. Edo Murić i Justin Cobbs ubacili su po 13 koševa, a Andrija Stipanović je uz 12 koševa imao i 11 skokova. Marcus Paige je sa 14 koševa bio najbolji strijelac Partizana, a po 12 koševa ubacili su Veličković i Landale.