kvalifikacije za sp

Kolumbijci samo u jednoj utakmici 'inkasirali' golova od jednog suparnika kao u prethodnih 16 međusobnih ogleda

18.11.2020 u 09:29

U prvim dvobojima 4. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 Venezuela je kod kuće svladala Čile s 2:1, dok je Ekvador u Quitu s čak 6:1 nadigrao Kolumbiju.

Kolumbija je gadno stradala u Ekvadoru, po prvi puta nakon 1977. godine primila je čak šest golova, a zamimljivo je da su u prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci zabili Kolumbijcima šest pogodaka.

Arboleda (7), Mena (9), Estrada (32), Arreaga (39), Plata (78) i Estupiñán (90+1) nemilice su punili mrežu Kolumbije, za koju je počasni gol zabio James Rodriguez iz penala.

Kolumbija je prije četiri dana izgubila 0:3 kod kuće od Urugvaja i vrlo loše je započela kvalifikacije, dok je Ekvador sada drugi sa šest bodova.

Čile je poražen u Caracasu od Venezule (1:2), kojoj su to prvi bodovi u kvalifikacijama.

Del Pino je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a u 15. minuti je za Čile izjednačio Arturo Vidal. Pobjedu je Venezueli donio Rondón golom devet minuta prije kraja.

Ostale utakmice južnoamaeričkih kvalifikacija igraju se kasnije.