luda utakmica

Köln je do 88. minute gubio 2:0, a onda se u infarktnoj završnici ipak uspio spasiti poraza

24.05.2020 u 20:45

U posljednjem susretu 27. kola njemačkog nogometnog prvenstva Köln i Fortuna su odigrali 2:2, nakon što je domaćin zabio dva gola u posljednjim minutama utakmice...

Fortuna iz Düsseldorfa je do 88. minute imala uvjerljivo vodstvo i bila je na korak do prve pobjede u Kölnu nakon 1989. godine. Međutim, domaćin je golovima u 88. i 91. minuti izvukao bod.

Gosti su poveli u 41. minuti golom Kenana Karamana na asistenciju Stevena Skrzybskija. Köln je mogao izjednačiti u 58. minuti, no Marc Uth nije uspio realizirati jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio golman gostiju Florian Kastenmeier.

Samo tri minute kasnije Erik Thommy je na još jednu asistenciju Skrzybskija zabio za 2:0 približivši goste važnim bodovima u borbi za prvoligaški spas. Još je važnije to što Fortuna na gostovanju kod Kölna nije slavila čak 31 godinu, još od listopada 1989. godine.

Međutim, Köln nije dozvolio da gosti iz Düsseldorfa 'razbiju prokletstvo' dugo više od tri desetljeća. Domaći su nogometaši u ludoj završnici uspjeli izjednačiti.

• +5
Bundesliga, Köln - Fortuna Dusseldorf Izvor: EPA / Autor: THILO SCHMUELGEN / POOL

Prvo je Anthony Modeste u 88. minuti smanjio na 2:1, a tri minute kasnije, u sudačkoj nadoknadi vremena, Jhon Cordoba je izjednačio na konačnih 2:2. Kod oba gola asistirao je Dominick Drexler.

Vodeći Bayern ima 61 bod, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund. RB Leipzig je treći s 54 boda, a zatim slijede Bayer Leverkusen s 53 i Borussia M'gladbach s 52 boda.

Njemačko prvenstvo nastavlja se već u utorak 26. svibnja, a derbi kola igrat će se u Dortmundu gdje će snage odmjeriti Borussija i Bayern.