KIKS U TBILISIJU

Kobiašvili odveo Gruziju do pobjede

26.03.2011 u 17:50

Hrvatska je na stadionu Boris Paičadze u Tbilisiju doživjela prvi poraz u ovim kvalifikacijama. Kobiašvili je zabio u 90. minuti za pobjedu Gruzije 1:0

GRUZIJA: Revišvili, Salukvadze, Hubutija, Kaladze, Amisulašvili (od 73. Gogua), Hizanašvili, Kankava, Daušvili, Iašvili (iod 62. Marcvaladze), Kobiašvili, Dvališvili (od 46. Siradze)
HRVATSKA: Runje - Srna, Ćorluka, Lovren, Strinić - Rakitić (od 60. Perišić), Dujmović, Modrić - Petrić (od 84. Pranjić), Kranjčar (od 70. Jelavić) - Kalinić

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE
93' - panična reakcija domaćeg golmana, korner za Hrvatsku, ali nakon velike gužve propala nam je prilika
90' - GGOOOLL Kobiašvili je zabio za vodstvo domaćih 1:0
88' - Srna je imao slobodnjak u blizini centra, a nakon gužve sudac je samo pokazao na gol-aut
84' - u igruje ušao i Pranjić, umjesto Petrića
80' - Marcvaladze je sjajno prošao, ali nakon 30-tak metara sprinta više nije imao snage pa su mu naši odnijeli loptu
78' - prijeti i Gogua
76' - nova opasnost po Runju, udarac Hizanišvilija na svu sreću otišao je preko gola
74' - i Perišić puca škaricama, ali nikakve opasnosti nema po domaćine
73' - imali su doamćini korner, a nakon ubačaja Hizanašvili puca pokraj gola
70' - uvodi Bilić i Jelavića; izlazi Kranjčar
65' - Kranjčar je napravio prekršaj i dobio žuti karton
64' - Petrić i Strinić izigrali su domaću obranu, ali Kalnić nije stigao do lopte
63' - Petrićev udarac završio je u bloku
62' - novi ubačaj Srne, a Kalnić pokušava škaricama zahvatiti loptu
60' - Rakitić je dobro prošao po desnoj strani, ali domaćini su loptu izbili u korner; odmah potom Bilić je u igru umjeto Rakitića poslao Perišića
58' - Ćorluka je loše dodao loptu, Kobiašvili je ukrao, ali Srna je ipak bio brži
56' - Srna je izveo slobodnjak, na drugoj je vratnici loptu dočekao Lovren, ali povratna lopta ipak je završila kod domaćina
54' - Petrić je napravio prekršaj na sredini naše polovice
50' - Dujmović je zbog oštrog starta nad Hizanišvilijem zaradio žuti karton
48' - odličan udarac Kranjčara, ali Revišvili ga zaustavlja
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
44' - Srnin ubačaj ispred Kalinića izbio je Amisulašvili
43' - iako je Hrvatska bolja, pravih lopti prema Kaliniću nema
38' - Kalinić puca iz okreta, ali loše
37' - dobar ubačaj Petrića, ali domaćini su izbili loptu ispred naših
35' - na terenu ništa novo, Hrvatska dominantnija, ali bez prigoda
32' - domaćini kao da su se oslobodili straha pa su malo aktviniji prema naprijed
30' - Gruzijci su opet pred hrvatskim golom, ali netko od domaćina bio je u zaleđu
28' - prvi pravi udarac prema golu domaćina, ali Petrićev udarac zaustavio je golam izbacivši loptu u korner
24' - odlična duga lopta Kranjčara za Srnu, nakon čega je zarađen korner, ali ubačaj iz kuta nije donio ništa bitno
22' - Kaladze je rukom zaustavio loptu, pa Hrvatska ima slobodni udarac; Petrić ga je izveo ali pogodio samo živi zid
21' - Srnin ubačaj s desne strane izbili su domaći igrači
19' - bio je jedan ubačaj na Iašvilija, ali Runje mirno hvata
16' - igra se uglavnom na sredini terena, lopta je više u nogama naših, ali bez konkretnih prilika
13' - s desne strane stigao je jedan ubačaj na Kalinića, ali ga nije dobro primirio
12' - Kranjčar je bio u zoni udarca, ali su ga domaćini blokirali
 9' - malo nespretnosti naših, pa Lovren panično izbija u korner; ali na svu sreću lopta je stigla u ruke Runji
 7' - Dujmović je prekršajem zaustavio Kankavu, a na ubačaj pred naš gol lopta je preletjela sve otišla u gol-aut
 5' - Gruzijci su vrlo čvrsti i odlučni, pa zasad nema previše dodavanja naših
 3' - prvu prijetnju domaćinima uputio je Modrić, ali lopta je otišla preko gola
 1' - obje su reprezentacije uoči utakmice imale majice u znak sijećanja na žrtve potresa i cunamija u Japanu, a uoči utakmice i minutom šutnej podsjetili su na tragediju