NBA LIGA

Knicksi bolji od Hawksa u produžetku

02.01.2010 u 10:25

Nate Robinson je počeo Novu godinu s dramatičnim povratkom u prvu postavu zabivši 11 koševa od ukupno 41 u produžetku za pobjedu svojih New York Knicksa nad Atlanta Hawksima od 112-108 u petak navečer

Nakon što je prosjedio zadnjih 14 utakmica na klupi odlukom trenera Knicksa Mikea D'Antonija, Robinson nije pokazao da je 'zahrđao' u svojoj prvoj akciji od 1. prosinca. U prvih 38 minuta zabio je 18 koševa iz 24 pokušaja, imao je osma asistencija i šest skokova.

Frustriran jer ga trener zanemaruje, Robinson je zatražio od svog agenta prošli tjedan da mu nađe novi klub. Kada je agent to otkrio novinarima, Robinson je odmah kažnjen s 25.000 dolara jer igrači ne smiju javno iznositi zahtjeve za promjenom kluba.

'Tu želim biti, tu želim ostati i pomoći ovoj ekipi da pobjeđuje', rekao je Robinson. 'Sada je sve prošlost. Sada je 2010, nova godina i novi početak.'

Knicksi su gubili 14 koševa 8:10 minuta prije kraja, a onda je Robinsona krenulo. Zabio je zadnjih osam koševa, uključujući i polaganje 11 sekundi prije kraja za seriju od 24-10 i konačni rezultat od 99-99 i produžetak.

Robinson je nastavio lomiti Hawkse i u produžetku, zabivši 11 od 13 koševa koliko su Knicksi postigli u tih pet minuta. Kod izjednačenog rezultata 105-105, zabio je tricu 2:09 minute prije kraja, još jednu i jedno slobodno bacanje.

Wilson Chandler je dodao 24 koša i 17 skokova za Knickse.

Joe Johnson je postigao 26 pogodaka, Josh Smith 24, dok je Al Horford dodao 22 i 19 skokova za Hawkse (21-11) koji su izgubili tri zadnje utakmice.

Kobe Bryant je zabio još jednu tricu u zadnjoj sekundi za ukupan učinak od 39 koševa izvukavši Lakerse iz gubitka od 20 koševa do pobjede nad Sacramento Kingsima 109-108.
Ovo je treća utakmica u zadnjih 29 dana u kojoj je Bryant u zadnjoj sekundi postigao pobjednički koš, nakon pobjeda nad Miamijem i Milwaukeejem.

Bryant je dobio priliku nakon što je Ime Udoka promašio par slobodnih bacanja 4.7 sekunde prije kraja, koji bi Kingsima stvorili vodstvo od četiri koša.

Lamar Odom je zabio 20 koševa uz 10 skokova dok je Španjolac Pau Gasol dodao 17 uz 16 skokova za Lakerse (26-6) koji su nadoknadili gubitak od 20 koševa prvi put nakon 15. prosinca 2006.

Spencer Hawes je zabio 30 koševa uz 11 skokova za Kingse (14-18). Izraelac Omri Casspi je postigao 23 koša, a Slovenac Beno Udrih 19 uz 13 asistencija.

Orlando Magic je bio bolji od Minnesota Timberwolvesa 106-94, zahvaljujući Rashardu Lewisu koji je zabio 21 koš s pet od ukupno 15 Orlandovih trica. Matt Barnes je zabio 17 koševa s 11 skokova za pobjedu Magica, petu u zadnjih šest utakmica.

Jonny Flynn je ubacio 23 koša dok je Kevin Love završio utakmicu sa 17 i 10 skokova za Minnesotu (7-27), gubitnike u zadnje tri utakmice.