NBA LIGA

Knicks iznenadili vodeću momčad lige

05.01.2011 u 11:03

NBA momčad Miami Heat nastavlja s nizom pobjeda nakon što su s 101:89 slavili protiv Milwaukeea, pa u zadnjih 20 utakmica imaju svega jedan poraz

Milwaukee je u poluvremenu vodio s 51:47, no odmah na početku treće četvrtine domaći serijom 13:0 prelaze u vodstvo koje nisu ispuštali dokraja. Opet su vrlo raspoložene bile obje zvijezde Miamia - Dwyane Wade je dao 34 koša, a LeBron James 25, uz 9 asistencija.

Iznenađenje večeri su napravili igrači New York Knicksa koji su s 128:115 svladali vodeću momčad lige San Antonio Spurse. New York je napadački odigrao sjajno, pa je inače jedna od najboljih obrana lige primila čak 128 koševa, najviše ove sezone. Domaćini su iz igre gađali odličnih 55 posto, a nezaustavljivi su bili Wilson Chandler (319, Amare Stoudemire (28) i Raymond Felton (28). Tony Parker je s 26 poena bio najbolji kod Spursa, kojima je ovo tek peti potaz u sezoni.

Branitelji naslova LA Lakersi su s lakoćom pobijedili Detroit (108:83), uz 21 koš Pau Gasola i 17 Kobea Bryanta, koji je iz igre gađao 6:18.