PREMIERSHIP

Klasnić strijelac, Kalinić niti na klupi

07.05.2011 u 19:19

U 36. kolu nogometnog prvenstva Engleske bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić bio je strijelac za Bolton, ali je njegov klub unatoč tome izgubio sa 1-2 u sudačkoj nadoknadi

Sunderland je poveo u završnici prvog poluvremena, a strijelac je bio Boudewijn Zenden (45+1). Poravnanje Boltonu donio je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić, koji je u igru ušao tek u 76. minuti. Samo 11 minuta kasnije, nakon ubačaja Rodriga, hrvatski nogometaš glavom je zabio za 1-1. No, u trećoj minuti sudačke nadoknade šok za domaće navijače, budući da je stoper Boltona Zat Knight autogolom donio pobjedu Sunderlandu.

Klasniću je to bio šesti gol ove sezone, a treći u prvenstvu. Također, iako je igrao tek nešto više od 15 minuta bio je među najbolje ocjenjenim igračima Boltona, dobio je sedmicu.

West Ham, koji se bori za opstanak, na domaćem je terenu protiv Blackburn Roversa odigrao neodlučeno 1-1. Poveo je Blackburn golom Jasona Robertsa u 12. minuti, a bod West Hamu donio je Thomas Hitzlsperger u 78. Nikola Kalinić nije bio niti među pričuvama Blackburna, što je u posljednje vrijeme uobičajeno, jer se klub u ljetnom prijelaznom roku želi riješiti Kalinića.

Manchester City, koji drži četvrto mjesto što vodi u Ligu prvaka, i ima sedam bodova više od Liverpoola i Tottenhama, izgubio je na gostovanju kod Evertona 1-2. Manchester City je poveo golom Yaye Tourea u 28. minuti, a onda je u drugom poluvremenu stigao preokret, u razmaku od sedam minuta Everton je pogocima Sylvaina Distina (65) i Leona Osmana (72) došao do pobjede koja ga je približila Europskoj ligi.

Tottenham i Blackpool su na White Hart Laneu odigrali 1:1.

Poveli su gosti zgoditkom Charliea Adama iz kaznenog udarca u 76. minuti i to samo jednu minutu nakon što je promašio prvi penal, a Tottenhamu je bod donio Jermaine Defoe tri minute prije kraja. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar ušao u 90. minuti.

Obje momčadi mogu biti nezadovoljne ishodom jer Tottenhamu sada "visi" i peto mjesto, dok je Blackpool ostao u zoni ispadanja.

U nedjelju je na rasporedu susret koje odlučuje o prvaku, na Old Trafordu igraju Manchester United i Chelsea. Ukoliko pobijedi, Chelsea bi se bodovno izjednačio sa Manchester Unitedom dva kola prije kraja.