EBEL LIGA

Klagenfurt kaznio grubosti Medveščaka

11.12.2009 u 21:33

U utakmici 31. kola EBEL lige, hokejaši Klagenfurta s 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) pobijedili su Medveščak

Hokejaši Medveščaka očito lakše igraju s jakima nego sa slabima. Prije nekoliko dana u Grazu su pobijedili vodeću momčad lige, a večeras su poraženi, i to uvjerljivo, od Klagenfura, momčadi koja ima samo dva boda više od njih. No to je sudbina 'medvjeda'.

Nakon prve trećine Klagenfurt je, pogocima Kalta i Schellandera vodio sa 2:0. No nakon samo 40-ak sekundi druge trećine Hechimovich je smanjio na 2:1 i vratio nadu hokejašima hrvatskog kluba. Međutim, očito nervozni gosti, koji su i u drugoj i trećoj trećini zaradili dva isključenja po deset minuta (Letang, Powers) zbog nesportskog nasrtaja na suparnika, ipak su u 37. minuti primili i treći gol koji im je potopio sve nade.

U trećoj trećini, Tory je postavio konačnih 4:1. 'Medvjedi' su na kraju imali čak 30 minuta isključenja, a domaćini tek četiri minute. Očito je 'medvjedima' nešto jako išlo na živce.

KAC - KHL Medveščak Zagreb 4:1 (2:0,1:1,1:0)
Red Bull Salzburg - Alba Voland Fehervar 5:4 (1:0,2:2,1:2 - 1:0) produžetak
Moser Medical Graz 99ers - Olimpija Ljubljana 5:1 (2:0,1:1,2:0)
HK Acroni Jesenice - EHC LIWEST Black Wings Linz 5:3 (0:0,1:1,4:2)