PLIVAČKE KVALIFIKACIJE

Kim Daniela Pavlin tek 33. na 200m leđno

02.08.2012 u 13:32

Hrvatska plivačica Kim Daniela Pavlin osvojila je tek 33. mjesto u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Londonu u disciplini 200 metara leđno

S vremenom 2:15.67, Pavlin je bila za više od pet sekundi udaljena od plasmana u polufinale koji je, dakako, izborilo 16 najboljih. A najbolja među njima bila je 17-godišnja američka plivačka senzacija Missy Franklin s vremenom 2:07.54. Franklin je na ovim Igrama osvojila već tri medalje, od toga dvije zlatne, na 100 metara leđno i u štafeti 4x200 slobodno.

Hrvatski predstavnici u plivanju tako su završili svoj nastup na Olimpijskim igrama u Londonu, bez ijednog plasmana u polufinale. Najuspješniji je bio Mario Todorović, koji je ranije u četvrtak bio 28. na 450 metara slobodno. Daniela Kim Pavlin je prije 33. mjesta na 200 leđno osvojila 30. poziciju na 200 mješovito, dok je Sanja Jovanović bila 36. na 100 leđno.