slalom schladming

Katastrofalna pogreška Kristoffersena 'pogurala' Noela do pobjede; Samuel Kolega završio na 21. mjestu

24.01.2023 u 22:58

Francuz Clement Noel pobjednik je slaloma skijaša za Svjetski kup u Schladmingu, dok je hrvatski predstavnik Samuel Kolega zauzeo 21. mjesto s 3.24 sekunde zaostatka

Za 25-godišnjeg Clementa Noela ovo je 10. pbojeda u karijeri u Svjetskom kupu, sve je ostvario u slalomu, a do nje je stigao nakon sedmog mjesta u prvoj vožnji.

No, nije Noel odvezao osobito dobru drugu vožnju, u njoj je ostvario osmo vrijeme, ali je profitirao od pogrešaka skijaša koji su bili na vrhu nakon prve vožnje.

Tako je drugi nakon prve vožnje Austrijanac Manuel Feller na koncu zauzeo četvrto mjesto, a veliku pogrešku u drugom nastupu napravio je vodeći nakon prve vožnje Norvežanin Henrik Kristoffersen te skliznuo na konačno 11. mjesto.

Drugi je završio Švicarac Ramon Zenhaeusern sa sedam stotinki slabijim vremenom od Noela, a treći Norvežanin Lucas Braathen s 38 stotinki iza pobjednika.

Samuel Kolega je, pak, solidnom vožnjom u drugom nastupu popravio svj plasman za šest pozicija i osvojio novih 10 bodova.

Preostala tri hrvatska predstavnika u Schladmingu ostala su bez bodova, Matej Vidović je zauzeo 41. mjesto, dok Filip Zubčić i Istok Rodeš nisu završili prvu vožnju.

U redoslijedu slalomaša vodeći Braathen sada ima 430 bodova, drugi je Kristoffersen s 389, a treći Švicarac Daniel Yule s 334, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa i dalje uvjerljivo na vrhu Švicarac Marco Odermatt s 1186 bodova, drugi Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde ima 961, a treći Kristoffersen 734.

U srijedu će se u Schladmingu voziti veleslalom.