BOWLING

Kašaj i Mrkonjić najbolji mješoviti par

04.04.2012 u 15:23

U finalnim susretima blistala je Jasmina Kašaj, koja je s Mišom Mrkonjićem postigla uvjerljive pobjede nad suparničkim sastavima

Jasmina Kašaj i Miše Mrkonjić, članovi zagrebačkog sastava Zapad 2, osvojili su naslov hrvatskih prvaka u natjecanju mješovitih parova u bowlingu. Srebrno odličje pripalo je Slavici Barić i Damiru Brniću iz sastava zagrebačkog bowling kluba 300 2. Brončane medalje osvojili su članovi slunjskog Nomada 1 Jelena i Saša Petković te Nevenka Hadžić i Kremenko Kovačević iz Zapada 1. Na stazama osječkog bowling centra G nastupilo je 14 mješovitih parova, a četiri najuspješnija plasirala su se u završnicu.

Posebno dojmljiv bio je finalni susret. Na ushićenje očevidaca, blistala je Jasmina Kašaj u paru s Mišom Mrkonjićem iz sastava Zapad 2.

Bowlingaši su, inače, sretni što se državno prvenstvo u natjecanju mješovitih parova održalo baš u Osijeku. Dokaz je to da kuglanje na deset čunjeva u Hrvatskoj ima više adresa. Ne tako davno, bowling u našoj zemlji nije imao niti jednu adresu, a danas osim u Zagrebu deset čunjeva možete rušiti i u Zaprešiću, Varaždinu i Osijeku.

Rezultati - polufinale - Zapad 2 (Jasmina Kašaj 237, Miše Mrkonjić 195) - Nomad 1 (Jelena Petković 123, Saša Petković 253) 432:376; Zapad 1 (Nevenka Hadžić 160, Kremenko Kovačević 167) - BK 300 2 (Slavica Barić 185, Damir Brnić 193) 327:378;
finale: Zapad 2 (Jasmina Kašaj 204, Miše Mrkonjić 162) - BK 300 2 (Slavica Barić 144, Damir Brnić 125) 366:269.
Jasmina Kašaj i Miše Mrkonjić bili su najefikasniji par i u kvalifikacijama s prosjekom 187,5.