ATP RIM

Karlović još jednom poražen od Federera

29.04.2009 u 17:44

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio proći u 3. kolo ATP turnira u Rimu. Bolji od našeg igrača bio je Švicarac Roger Federer, koji je slavio sa 6:4, 6:4

Hrvatski tenisač Ivo Karlović poražen je u drugom kolu jakog ATP turnira u Rimu od Švicarca Rogera Federera. Nekad prvi tenisač svijeta lako je pobijedio visokog Zagrepčanina sa 6:4, 6:4, a za osmu pobjedu u devet međusobnih ogleda Federeru je trebalo sat i 9 minuta.

Karlović je meč otvorio vodstvom 1:0, a potom je na servis protivnika imao break-loptu. No, nakon što je on nije iskoristio, u sljedećem gemu kaznio ga je Švicarac. Karlović je imao još dvije break-lopte prvi vodstvu Federera 4:3. Ipak, ni tu prigodu nije iskoristio pa je Švicarac stigao do prvog seta.

U drugom setu Federer je imao još lakši posao. Naime, odmah je oduzeo protivnik našem tenisaču, ne dopustivši Karloviću ni jednu break-prigodu. Na taj je način Federer osvojio i drugi set sa 6:4.