12. MJESTO

Karla Šitić odlična na plivačkom maratonu

09.08.2012 u 15:52

Hrvatska plivačica Karla Šitić zauzela je vrlo dobro 12. mjesto u maratonu na 10 kilometara na Olimpijskim igrama u Londonu

Mlada 20-godišnja Splićanka je prije natjecanja u Hyde Parku najavila kako bi bila zadovoljna plasmanom među najboljih 20, ali na koncu je nadmašila svoje želje. Odlično je rasporedila snage i nakon polovice utrke, kada je bila 23. među 24 plivačice, krenula je prema naprijed, dok su mnoge njezine suparnice padale. Poslije petog je kruga bila na 12. mjestu, a tu je poziciju zadržala i do kraja, ušavši u cilj u vremenu 1:58:54.7.

Zlatnu je medalju osvojila 26-godišnja Mađarica Eva Risztov koja je dosad nejveće uspjehe postigla u bazenu. Tri je puta bila svjetska doprvakinja u 50-metarskom plivalištu, s europskih prvenstava ima šest srebrnih i jednu brončanu medalju, ali nikad nije osvojila zlato na velikom natjecanju. Pokazalo se, stoga, punim pogotkom što se, uz nastupe u bazenu, počela baviti i daljinskim plivanjem.

U četvrtak je slavila s rezultatom 1:57:38.2, ostavivši iza sebe Amerikanku Haley Anderson, koja je bila samo četiri desetinke sporija, te Talijanku Martinu Grimaldi.